vesti24.mk

Tag : Гордана Сиљановска Давкова

ВЕСТИ

Силјановска Давкова во Гази Баба: Да ги поразиме сите ненародни и штетни политики кои ги спроведува владата на СДСМ и Заев

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на Гази Баба каде што оствари средба со жителите на општината.
ВЕСТИ

Опозицијата вчера освои 75.000 гласови повеќе од власта

admin
На првиот круг од претседателските избори кој се одржа вчера, власта во бројот на гласови доживеа голем пораз. Имено, ако се споредат гласовите кои ги
ВЕСТИ

Силјановска: Оваа Влада не умее да плива во демократија, умее да плива само во богатство, корупција и криминал додека 40% од граѓаните се борат за живот

admin
Кандидатот за претседател на државата проф. д-р Гордана Силјановска Давкова која се обрати пред граѓаните во Крива Паланка истакна дека СДСМ и Зоран Заев ветувале
ВЕСТИ

АНКЕТА: Младите даваат најголема поддршка за професорката Силјановска Давкова

admin
Гордана Силјановска Давкова ужива најголема поддршка кај граѓаните, покажуваат резултатите од најновата анкета на „Маркет вижн“. Најголема доверба таа има од Македонците. Споредбено со старосни
ВЕСТИ

Силјановска Давкова: Нашата победа ќе значи пораз на нивните немакедонски, ненационални, антимакедонски и антинационални политики

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Велес. Во Велес Силјановска Давкова посочи дека атмосферата
ВЕСТИ

Силјановска Давкова до Пендаровски: Си измислувате работи кои вам ви одговараат

admin
На денешната емисија „Детектор“ гостуваше кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова која на Стево Пендаровски му рече дека си измислува работи кои
ВЕСТИ

„Ја критикував владата на СДСМ кога ја договори референцата ФИРОМ, го критикувам сега и Заев кога го смени името“- Силјановска го матираше Пендаровски

admin
На телевизиската претседателска дебата професорката Сиљановска на прашање на противкандидатот на СДСМ Стево Пендаровски во врска со нејзино прифаќање на привремената референца како тогашен министер
ВЕСТИ

Силјановска: Пендаровски менува ставови, во 2016 велеше дека е потребен задолжителен референдум! Кога бевте вистинскиот тогаш или сега?

admin
Професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателската дебата на МРТ 1, жестоко го критикуваше својот против кандидат од редовите на СДСМ, Стево Пендаровски поради неговите променливи
ВЕСТИ

„Корупцијата и криминалот царуваат во Македонија и не само што ја загрозуваат правната држава, туку и суверенитетот на Македонија“

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Карпош. Силјановска Давкова потенцираше дека СДСМ и Заев
ВЕСТИ

Силјановска: Ние кога ја слушаме химната се идентификуваме со неа, тие се срамат и плашат од неа- гласот за мене ќе значи глас за правдата за Македонија

admin
Македонија е се што тие немаат, ама Македонија е се што ние имаме. Велат дека сме ве носеле во 19-ти век во времето кога сите
ВЕСТИ

„Затоа ние имаме проблем со суверенитетот, не заради себе, туку заради нивната корупција и криминал“

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Кичево. Силјановска Давкова им посака добредојде на Кичевчани
ВЕСТИ

Силјановска: На претседателките избори треба да се победи не заради Гордана Силјановска, туку за да се делегитимира власта

admin
Професорката Силјановска на митингот во Кичево истакна дека на претседателките избори треба да се победи не заради Гордана Силјановска, туку за да се делегитимира власта,
ВЕСТИ

Силјановска Давкова со сочувство за смртта на Беличанец: Загубата боли посебно кога смртта не била судбина

admin
Професорката Гордана Силјановска Давкова која е и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за претседател на претстојните избори, се прости од Билјана Беличанец Алексиќ која вчера