vesti24.mk

Tag : Гордана Сиљановска Давкова

ВЕСТИ

Силјановска: Власта е делегитимирана, а 377.000 гласови се огромен капитал во борбата за Македонија

admin
Кандидатот за претседател на државата проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, по завршување на вториот круг од претседателските избори изрази голема благодарност на сите граѓани за
ВЕСТИ

Силјановска во водство во речиси сите скопски општини- еве ја разликата во бројки

admin
Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова убедливо води во речиси сите скопски општини во главниот град. Силјановска убедливо е во предност
ВЕСТИ

Силјановска на трибина: Две ипол години власта не направила ниту една значајна реформа, освен промената на уставното име на Република Македонија

admin
Кандидатот за претседател на државата, проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати на трибината насловена „Ќе пакуваме куфери, или ќе гласаме и одлучиме за
ВЕСТИ

Силјановска Давкова во Охрид: Ова е свето место кое ја персонифицира духовната моќ во Македонија

admin
Прекрасно е чуството да сте на едно од најживите места во градов, една од најпосетените цркви. Местото каде што веројатно Дичо зографот најубавото од себе
ВЕСТИ

Силјановска Давкова и Мицкоски на Велигденска литургија во Соборниот храм

admin
Кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска Давкова и лидерот на партијата Христијан Мицкоски утрово заедно присуствуваа на Велигденската литургија во Соборниот
ВЕСТИ

Силјановска денеска со богата работна агенда

admin
Кандидатот за претседател на државата, Проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова денеска со богата работна агенда. Во 12:00 часот ќе оствари посета на Кавадарци – село
ВЕСТИ

Мицкоски и Силјановска Давкова со поддршка за Вардар (ФОТО)

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес од трибини навиваше за победа на Вардар. Со него беше и кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова. На клубот
ВЕСТИ

Пендаровски: Силјановска Давкова беше главен советник на Иванов за аболицијата

admin
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во вечерашниот дуел на МРТ со противкандидатката Гордана Силјановска Давкова рече дека токму таа му била главен советник на Ѓорѓе
ВЕСТИ

Силјановска Давкова во Гази Баба: Да ги поразиме сите ненародни и штетни политики кои ги спроведува владата на СДСМ и Заев

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на Гази Баба каде што оствари средба со жителите на општината.
ВЕСТИ

Опозицијата вчера освои 75.000 гласови повеќе од власта

admin
На првиот круг од претседателските избори кој се одржа вчера, власта во бројот на гласови доживеа голем пораз. Имено, ако се споредат гласовите кои ги
ВЕСТИ

Силјановска: Оваа Влада не умее да плива во демократија, умее да плива само во богатство, корупција и криминал додека 40% од граѓаните се борат за живот

admin
Кандидатот за претседател на државата проф. д-р Гордана Силјановска Давкова која се обрати пред граѓаните во Крива Паланка истакна дека СДСМ и Зоран Заев ветувале
ВЕСТИ

АНКЕТА: Младите даваат најголема поддршка за професорката Силјановска Давкова

admin
Гордана Силјановска Давкова ужива најголема поддршка кај граѓаните, покажуваат резултатите од најновата анкета на „Маркет вижн“. Најголема доверба таа има од Македонците. Споредбено со старосни
ВЕСТИ

Силјановска Давкова: Нашата победа ќе значи пораз на нивните немакедонски, ненационални, антимакедонски и антинационални политики

admin
Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Велес. Во Велес Силјановска Давкова посочи дека атмосферата