vesti24.mk

Tag : Грција

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Случајот со „Ренџ Роверот“ во Грција доби завршница: Ќе „лета“ директорот на Бирото за јавна безбедност

Ferad Aruc
Во врска со случајот со користењето на службеното возило „Ренџ Ровер Дискавери Спорт“ со регистарски таблички СК-9559-АЛ кое на ден 2 август 2018 година, управувано
ВЕСТИ СВЕТ

Доктор не ги послушал пожарникарите, влегол во огнот и си ги спасил децата!

Ferad Aruc
Грчки гинеколог ја сподели својата приказна за борбата со огнената стијиха во Грција која за среќа има убав крај. Јоанис Калогиру успеал да ги спаси
ВЕСТИ СВЕТ

Фатен на дело: Снимен е пироман како го подметнува пожарот во Грција!

Ferad Aruc
Невидените пожари на југот на Грција усмртија најмалку 74 луѓе, соопштија грчките власти, од каде што исто така потврдија дека е уапсено лице кое што
ВЕСТИ СВЕТ

Родители бегале со 6 месечното бебе, но огнената стихија го уби, додека друго семејство ги препозна своите ќерки на видео снимка, цела земја е во потрага по близначките

Ferad Aruc
Според последните официјални информации од Грција во пожарите настрадале 80 лица, а помеѓу нив животот го изгуби и 6 месечно бебе. Поради незапаметените пожари околу
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Овие ужасни фотографии и видеа од Грција говорат повеќе од зборови, погледнете ги страшните глетки од катастрофалните пожари

admin
Социјалните мрежи се преполни со страшни снимки и фотографии од Грција кои сведочат за ужасните размери на трагедии кои ја зафатија оваа држава. Се бројат
ВЕСТИ СВЕТ

ГОРИ АТИНА: Ципрас итно вратен назад од службен пат – состојбата во Атина алармантна!

Ferad Aruc
Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прекина посетата на Босна и Херцеговина и нема да присуствува на свеченоста во Мостар, каде што требаше да биде награден
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЦИПРАС ГО НОКАУТИРАШЕ ЗАЕВ И НЕГОВАТА ВЛАДА: Владата во Скопје лаже, добро знаат дека со договорот никаде не се признава Македонска нација!

admin
Грчкиот премиер Алексис Ципрас го обвини Зоран Заев и неговата владата дека лажат во врска со договорот, потенцирајќи дека се лаги тврдењата на Македонската влада
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кога ќе го погледнете Инстаграм профилот на грчката принцеза, ќе сфатите дека сината крв не ѝ е пречка за ништо во животот

Ferad Aruc
21-годишната Марија Олимпија е единствената ќерка на грчката принцеза Мари-Шантал и принцот Павлос, син на кралот Константин Втори кој абдицирал во 1973 година. Сината крв
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Момче од Арачиново се удави во Грција спасувајќи дете

admin
Младиот Бурхан Латифи од Арачиново го даде животот за да спаси дете кое побарало помош во морето во Грција каде бил на летување. Бурхан бил
ВЕСТИ СВЕТ

“Водата носи автомобили во морето”: Поплавите во летувалиштата во Грција оставаат шокантни глетки

Ferad Aruc
Грција се нашла во проблеми откако обилните дождови довеле до сериозни потешкотии, па од час во час доаѓаат се повеќе информации за новите проблеми како
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Германија заработила милијарди од спасувањето на Грција

admin
На туѓа неволја добро се заработува- гласи старата мудрост на трговците. Така излегува дека близу три милијарди евра од камати во изминатите 8 години од