vesti24.mk

Tag : Грција

БИЗНИС

Подгответе ситни пари: На влез во Грција има нов трошок

Ferad Aruc
Пред повеќе од два месеци веднаш на самиот влез во соседна Грција патниците кои влегуваат од Македонија се соочуваат со нов трошок. На автопатот од
ВЕСТИ

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран

admin
Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Порака од Атина: Името мора да се реши до пролет 2018

admin
Силен оптимизам во соседна Грција за брзо решение на спорот за името. Шефот на грчката дипломатија за Катимерини вели дека очекува долгогодишниот проблем меѓу двете
ВЕСТИ

Грција сеуште најатрактивна дестинација за Македонците

admin
Над 275 илјади граѓани на Македонија ја посетиле Грција од почетокот на годинава до крајот на септември. Според податоците на грчките статистички служби, бројот на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЕУ одлучи: За влез во Грција ќе плаќаме по 10 евра од човек

admin
Комитетот за граѓански слободи на Европскиот парламент денеска го усвои предлогот на Европската комисија за државјаните на трети земји ослободени од визи за влез во
ВЕСТИ СВЕТ

Хеликоптерска несреќа во Грција,двајца загинати

admin
Двајца го загубиле животот а едно лице било повредено кога паднал хеликоптер во близината на главниот град Атина. Двајца го загубиле животот а едно лице
Uncategorized

Предлог: Прекрасни места за незаборавен одмор за двојно помали цени (фото)

admin
Доколку не ви е важно да отидете на море кога се најголемите гужви во шпицот на сезоната, тогаш можете да отпатувате за малку пари во
МАКЕДОНИЈА

Заев :Македонија може многу брзо да стане членка на НАТО

admin
Заев најави дека очекува во следните месеци генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг да оствари посета на Македонија. Премиерот на Република Македонија Зоран Заев во
Uncategorized

Грција не постигна договор со кредиторите

admin
На Грција не може да и се додели нова транша на кредитите бидејќи не заврши втората етапа на процесот на вреднување на програмата за спасување.
Uncategorized

(ВИДЕО) Трагедија во Грција: Воз излета и удри во куќа, тројца загинати (ВИДЕО)

admin
Три лица загинаа и неколку се повредени откако патнички воз синоќа излета од шини на север во Грција и удри во напуштен објект на железницата,
ТРАВЕЛ

Ако планирате одмор во Грција, годинава во просек е за 20 отсто поскапа од лани

admin
Какви ќе бидат цените оваа година во омиленото место за летување за Македонците? Засилените контроли на даночните инспекции и кризата во Турција ја поскапеа Грција.