vesti24.mk

Tag : ГТЦ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Снимено крадење во скопски ГТЦ (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Утрово купувачка која посетила продавница за чевли во скопски ГТЦ останала брз својот новчаник и мобилен телефон откако била ограбена од непозната жена. Кражбата може...
МАКЕДОНИЈА

„Убаво распрашај се кој сум јас“ – Габриел Бајрам за сопственоста на пералницата која должи 16.000 евра на ГТЦ

Ferad Aruc
Пералницата за возила во подрумот на скопски ГТЦ е место што предизвикува многу контроверзии. Бизнисот со миење автомобили, во времето кога државниот трговски центар беше...