vesti24.mk

Tag : Давос

СВЕТ

Хит! Сите гледале во неговите чорапи: Премиерот го запалил Давос со изборот на модната комбинација

Ferad Aruc
Канадскиот премиер Џастин Трудо, ги шокирал светските лидери во Давос кога за момент ги кренал панталоните од оделото за да ги потегне чорапите. Трудо е
СВЕТ

Џастин Трудо го затресе Давос (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Премиерот на Канада, Џастин Трудо, ги повика лидерите на најголемите светски организации да вработуваат повеќе жени и да се справат со сексуалното малтретирање, воедно предупредувајќи дека
БИЗНИС ЕКОНОМИЈА

Системот потфрла: Најбогатите 1% имаат 82% од светското богатство

Ferad Aruc
Јазот меѓу супербогатите и остатокот од светот се продлабочил во 2017 година кога продолжил трендот на акумулирање на светското богатство во рацете на едно многу