vesti24.mk

Tag : дафина стојаноска

ВЕСТИ

Стојаноска: Ако одиме по изјавите на премиерот до сега кажани па порекнати, не би се осудила да тврдам дека тој прв го пријавил случајот „Рекет“

admin
Во денешната емисија „Само Вистина“, гостуваше и пратеничката Дафина Стојаноска, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ која посочи дека за случајот „Рекет“ јавноста немаше да дознае доколку...
ВЕСТИ

Стојаноска: Метлата требаше да започне од Венко Филипче

admin
Пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, на денешната собраниска седница истакна дека реконструкција на Владата на СДСМ не претставува нешто ново што ќе придонесе...
ВЕСТИ

Стојаноска: Уште колку време треба да се чека за реконструкција на покривот во ООУ Гоце Делчев- Гостивар?

admin
Кога конечно ќе се започне со реконструкција на покривот на основното училиште Гоце Делчев во Гостивар, праша пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска на денешната собраниска...