vesti24.mk

Tag : Дајмлер

АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Дајмлер повлекува повеќе од милион возила поради воздушните перничиња

admin
Германски Дајмлер, кој ги произведува автомобилите Мерцедес-Бенц, повлекува повеќе од еден милион возила од целиот свет поради грешка во поврзување, која може да доведе до...