vesti24.mk

Tag : Дебар

ВЕСТИ

Се здобил со повреди од оружје па преку границата со Албанија го донеле веднаш во најблиската болница во Македонија- еве ги деталите

admin
На 12.08.2019 во 23,45 часот во Полициската станица Дебар било пријавено дека во Општата болница во Дебар бил донесен Е.М. од Р.Албанија, со повреди во
ВЕСТИ

Во Дебар и Центар Жупа гласаа 31 болно и изнемоштено лице

admin
Во општините Дебар и Центар Жупа денеска своето право на глас го остварија 31 болно и изнемоштено лице. Според претседателката на Општинската изборна комисија, Елмира
Uncategorized ЗАБАВА

Татко и од Гостивар, мајка и е од Дебар – оваа родена Македонка денеска е светска ѕвезда

admin
Блета Бебе Реџа (родена на 30 август 1989) е албанско-македонска пејачка и текстописец. Најпозната е со учеството во видео записот “Take Me Home” на Cash
МАКЕДОНИЈА

Американци порачуваат пици од 10 илјади пицерии преку кол центар во во Дебар и Охрид

Ferad Aruc
Десет илјади пицерии во 2.000 градови во САД ги добиваат порачките преку кол центар лоциран во Македонија. Триста вработени во „Слајс“ лоциран во Дебар и
ЖИВОТ

Фото: Мајка и е од Дебар, татко и од Гостивар – таа денес жари и пали на светската сцена

Ferad Aruc
Мајка и е од Дебар, татко и од Гостивар. Таа е родена во Македонија во 1989 година и живеела тука до својата шеста година. Албанката
МАКЕДОНИЈА

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

admin
На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела. Гласањето в недела, на 29 октомври, почнува