vesti24.mk

Tag : дебелина

ЗАБАВА

Има само 10 години, а тежи 197 килограми: Поради дебелината неговиот живот е во опасност (ВИДЕО)

admin
Мохамед Арбрар од Пакистан има само 10 години, а тежи дури 197 килограми. Додека сите негови врсници поголем дел од времето го поминуваат играјќи се
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Не е алкохолот, ниту цигарите: Ова е најголем проблем за вашето здравје

admin
Речиси секое трето лице на светот има прекумерна тежина или е дебело, а меѓу нив сè повеќе се деца, објавија научници во понеделникот. Стапката на
ЗАБАВА

Ѝ рекоа дека ќе умре, па направи шокантна промена: Ослабе 101 килограм, погледнете ја разликата (ФОТО)

admin
Откако докторот ја  предупреди дека нема да го дочека својот 40-ти роденден, Ема Тарнер од Мелбурн, Австралија морала да направи нешто драстично за да продолжи
ЗАБАВА

Ова е или болест или фетиш: Има 210 килограми, луѓе плаќаат цело богатство само да ја гледаат како јаде (ФОТО)

admin
Вебкам девојка, која тежи 210 килограми открила како заработува богатство јадејќи 10.000 калории дневно пред фановите кои ѝ плаќаат за тоа. Аманда Фаје (25) го
ЗАБАВА

Повеќе луѓе умираат поради дебелина отколку од неухранетост

admin
Според истражувањето на здравствената состојба во светот, спроведено во 187 земји, од дебелина можат да починат повеќе луѓе отколку од неухранетост. На глобално ниво, како
ЗАБАВА

На 22-годишна возраст тежела неверојатни 298 килограми: Кога ќе видите како изгледа денес, ќе останете во шок (ФОТО)

admin
Амбер Рахди учествувала во емисијата „Moјот живот со 300 килограми” и во 2014-та година имала 298 килограми. Нејзиниот живот станал пекол, бидејќи била оневозможена било