vesti24.mk

Tag : ДЕВИЦА

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Заљубена Девица: Сите предности и мани во врската со жена родена во овој хороскопски знак

admin
Девицата е шестиот по ред хороскопски знак и се работи за пасивен земјен знак, кој има променлив, меланхоличен темперамент. Девицата е одговорна, грижлива и верува...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Со нив нема “лево-десно“: Овие хороскопски знаци секогаш го добиваат тоа што ќе го посакаат

admin
Ако сте родени во еден од следниве хороскопски знаци, тогаш дефинитивно знаете како да го добиете тоа што го сакате. 1. Риби Рибите се склони...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Луѓето кои во хороскоп се Девица се посебни и мора да ги имате во своја близина

admin
Не дека останатите знаци немаат добри особини, далеку од тоа, но Девицата особено се истакнува со своите карактеристики. Ова се дел од особините кои го...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дистанцирајте се од нив: Луѓето во овој хороскопски знак се највештите манипулатори

admin
Тешко е да одолеете на нивниот шарм, а тоа е токму она што го посакуваат. Луѓето родени во знакот на Девица се чекор пред вас...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Зошто ги сакаме родените во знакот Девица?

admin
Секој хороскопски знак има свои карактеристични предности и недостатоци, но многумина велат дека Девиците се еден од најспецифичните хороскопски знаци. Сепак, оние кои се родени...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Пазете се од овој хороскопски знак, тој е најголемиот манипулатор

admin
Тие се студени, лукави и пресметани манипулатори што ќе направат да мислите дека сте им најважната личност во светот, а потоа ќе се свртат против...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп (11.10.2017) Среда

admin
Овен (21.03 – 20.04) Денес нема да бидете особено комуникативни и друштвени, па не ги прифаќајте поканите за средби само за да покажете дека сте...
Uncategorized

На кој хороскопски знак можете најмногу да му верувате?

admin
Сигурно сте се запрашале на кои личности можете најмногу да им верувате…Ви носиме хороскоп листа според која можете да процените на кои знаци треба да...