vesti24.mk

Tag : Девојче

ЗАБАВА

Девојче од Сараево ѝ испратило писмо на кралицата Елизабета, следуваше изненадување кога пристигна одговорот! (ФОТО)

admin
Асја Исовиќ е 9-годишно девојче од Сараево. Таа решила да ѝ прати разгледница на кралицата Елизабета и песна, а сосема неочекувано добила и одговор. -Пристигна одговорот на...
ЗАБАВА

Прекрасен гест: Премиерка одговори на девојчето кое ѝ испрати поткуп за да стане дресер на змејови

admin
Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, го отфрли „поткупот“ на 11-годишно девојче, кое испратило пет долари за да ги поттикне властите да почнат проект за...
ЗАБАВА

Детска рамнодушност: Девојче го зема братчето во раце, нејзината реакција е урнебесна (ВИДЕО)

admin
На некои деца им е тешко да прифатат дека имаат братче или сестричка, дека повеќе не се сами и дека ќе треба да го делат...
ЗАБАВА

Шестгодишно девојче се спаси од сигурна смрт со помош на Фејсбук

admin
Шестгодишно девојче од американската сојузна држава Мичиген се спасило од речиси сигурна смрт откако се засолнило и објавило фотографија од нејзиниот мртов татко на Фејсбук. На сликата...
ЗАБАВА

Видео: Преслатка мачка се обидува да утеши расплакано девојче

admin
Иако многумина мислат дека мачките се нечувствителни и тврдоглави суштества, постојат многу приказни кои ги разбиваат тие предрасуди. Ова е една од нив. Луѓето често...
ЗАБАВА

Пробајте да го запознаете ова слатко девојче: Таа има 25 имиња, нема шанси да запомните како се вика (ФОТО)

admin
Десетгодишната Вилоу  Саливан од Англија има дури 25 имиња… и тоа туѓи. Станува збор за тоа што таа потекнува од семејство во коешто постои традиција...
ЗАБАВА

Oва мало девојче не знае за страв: Крадци го нападнаа нејзиниот татко и ги ограбиле, а таа храбро им се спротивстави (ВИДЕО)

admin
Сигурносните камери на еден приватен имот на Филипини снимиле една навистина драматична сцена. 8-годишната Бриела Миниа играла пред својот дом, кога се појавиле 4 машки...
ЗАБАВА

Татко и соопштил на својата 4 годишна ќерка дека ќе го изгуби видот: Таа му кажала неколку збора што секогаш ќе ги памети (ВИДЕО)

admin
Рејчел Стефенс и Отомн Мајкл не се обични членови на средношколски бенд. Рејчел, која е сениор, свири на дајре, а Отомн, која е бруцошка, свири...
ЗАБАВА

Ова девојче ќе ви го разубави денот: Таа за прв пат гледа дожд, а нејзината реакција ќе ве освои (ВИДЕО)

admin
Децата се радуваат на многу мали работи, а нивните емоции се нешто кое освојува. Ова девојче за прв пат гледа дожд и е премногу среќна...
ЗАБАВА

Ова слатко девојче ќе ве освои: Сите ја обожаваат поради крупните очи, но зад нив се крие тажна вистина (ФОТО)

admin
Кога ќе ја видат на улица, минувачите се воодушевуваат од нејзините крупни очи и често и даваат комплимент, не знаејќи дека девојчето боледува од ретко...
ЗАБАВА

Девојче нагазило на гола жица покрај базен во Кушадаси, па настанал хорор: Мајката притрчала да ја спаси, па се онесвестила (ФОТО)

admin
Девојчето Амелија Хартнет (6) си игралo покрај базен за бебиња во еден хотел во Кушадаси, кога застанала врз непокриена жица од лампа која се протегала...
ЗАБАВА

Нејзината мајка и ја одгризала усната затоа што плачела: Почина девојчето чиј случај ја расплака цела Русија

admin
Деветгодишната Катја Спесивцева од Русија почина поради неочекуван застој на работата на срцето. Малата Катја на руската јавност и стана позната откако преживеала трагична тортура...