vesti24.mk

Tag : Девојче

ЗАБАВА

Малолетно девојче го киднапирале, два месеци ја силувале и жигосувале, зборовите на нејзината мајка ќе ве расплачат

admin
Случајот со киднапирање и злоставување на девојче во Мароко ја згрози јавноста, а сега се огласи и нејзината мајка. Неименуваната 17 годишна малолетничка насилниците ѕверски
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Се појави снимка од девојчето кое беше убиено од очувот: Пеела дека тој е херој, а брутално настрада од неговата рака (ВИДЕО)

admin
Девојчето кое беше убиено од очувот пред два месеци е снимена како токму него го нарекува „херој“. Вознемиурвачка снимка се појави на интернет после откривањето
ЗАБАВА

Многумина не веруваат што направи: Питон се движеше зад 5 годишно девојче, а таа се сврти и го погали (ВИДЕО)

admin
Ед Таока на Фејсбук и Јутјуб објави снимка од својата 5 годишна ќерка која си игра со питоните Сони и Шер. Последното видео предизвика доста
ЗАБАВА

Ова мало девојче е голем борец: Боледува од рак, а ќе ве освои со моќна порака (ВИДЕО)

admin
Ања Отли е малечко девојче од САД кое има дијагностицирано рак на бубрезите. Малата херојка, како што ја нарекуваат по социјалните мрежи, досега има посетено
ЗАБАВА

ФОТО: Ова е најубавото девојче на светот, титулата ја превзема поради уникатниот изглед

admin
5-годишно девојче беше прогласено за најубавото девојче во светот, откако фотограф објави нејзини слики на Инстаграм. Jare од Нигерија позира пред објективот на фотографот во
ЗАБАВА

Маја имала тешко заболување: Родителите губеле надеж дека некогаш ќе прооди, но потоа се случило чудо (ВИДЕО)

admin
Четиригодишната Маја конечно ги направи своите први чекори самостојно, што сите го видоа како право чудо. На ова девојче и е дијагностицирано церебрална парализа во
ЗАБАВА

Погледнете зошто ова девојче е голем херој: Двете нејзини нозе се ампутирани, а таа си го оствари својот најголем сон

admin
Девојчето Дејзи Меј Деметре од Бирмингем има двојна ампутација на нозете, но не дозволила тоа да ја спречи во остварувањето на соништата. Има седум години,
ЗАБАВА

Брак на 11-годишно девојче и 30 години постар маж ја потресе јавноста

admin
Бракот на 11-годишно девојче и 30 години постар маж предизвика бурни реакции во Малезија и барање минималната старосна граница за стапување во брак да биде
ЗАБАВА

Девојче видело нешто чудно во автомобилот на татко и: Кога го прашала што е тоа, нејзината мајка се шокирала! (ФОТО)

admin
Децата често знаат да постават непријатни прашања, а во тоа се увери и еден татко кого ќерката го одведе во незгодна ситуација. -Мамо зошто си
ЦРНА ХРОНИКА

Mајка дури вчера пријавила дека ќерката и ја нема една недела

Ivana
Во полициската станица во Кичево било пријавено дека 11-годишно девојче е исчезнато. Пријавител била мајката со иницијали С.М. (30) од Кичево која на полицијата и
ЦРНА ХРОНИКА

Македонец споделувал фотографии од девојче на Фејсбук и пишувал дека сака да ја убие

Ivana
Маж од Неготино со иницијали Д.С. споделувал фотографии од девојка на социјалната мрежа Фејсбук и пишувал закани по нејзиниот живот. Како што информира полицијата, тој
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Борач плукна кон девојче во публиката, а потоа таткото му одржа лекција

Ferad Aruc
Американскиот борач Девин Денџер, минатиот викенд се најде во една сосема незавидна ситуација. Имено, Девин бил заедно со тимскиот колега, со кој требал да сними