vesti24.mk

Tag : Дедо мраз

ЗАБАВА

Дете викнало полиција бидејќи не му се допаѓале подароците од Дедо Мраз, реакцијата на полицајците е за секоја пофалба

admin
Незадоволен од подароците кои ги добил за Божиќ, 9-годишно дете од Германија се јавил на бројот за итни случаеви на полиција која одма тргнала во
ЗАБАВА

ФОТО НА НЕДЕЛАТА: Македонски Дедо Мраз на насловните страни на светски магазини

admin
Страниците на повеќе светски магазини се исполнети од македонскиот Дедо Мраз кој беше дел од дедомразовската трка во Скопје. На трката викендов учествуваа лица од
ЗАБАВА

Понекогаш е потребно малку за голема среќа: Браво за најхуманиот Дедо Мраз на светот (ВИДЕО)

admin
За да направите некого среќен, да му помогнете кога му е најтешко и да предизвикате насмевка на неговото лицето, понекогаш е потребно само малку напор