vesti24.mk

Tag : дедо

ВЕСТИ

ФОТО: Да му помогнеме да се врати дома на Иван Станишевски- во моментов е најден кај ТЦ Бисер

admin
На социјалните мрежи се појави фотографија од Иван Станишевски. Станува збор за возрасен маж кој е најден кај ТЦ Бисер и не знае од каде
ЗАБАВА

Овој човек има 152 внуци: Учествувал во Втора светска војна, а потекнува од Југославија (ВИДЕО)

admin
Мулијам Кан од Инегол, на северозападот на Турција, има 152 внуци. Овој старец има 95 години и по потекло е од поранешна Југославија. Бил учесник
ЗАБАВА

Ако се сеќавате на оваа приказна, тогаш сигурно сте имале среќно детство

admin
Во денешно време, приказните и бајките кои им се сервираат на нашите деца, имаат интересна приказна, но се далеку од оние од “наше време“. Тогаш
ЗАБАВА

Најдете време за своите баби и дедовци: Погледнете колку им значат вашите посети (ВИДЕО)

admin
Џен Баркли е студентка од Шкотска која ја снимала реакцијата на дедо ѝ Роберт секој пат кога пристигнувала во неговиот дом, а видеото што го
ЗАБАВА

Ова е дедото од Тетово што го освои интернетот: Јас вода не пијам, само ракија (ВИДЕО)

admin
Дедото од Тетово, кој даде најдобар одговор пред камера деновиве го освои интернетот. На прашањето дали пиете вода, тој одговара: „ја ракија пијам, не пијам
ЗАБАВА

ФОТО: Во гаражата на дедо му открил вистинско богатство

admin
Неименуван маж открил вистинско богатство во гаражата која што му припаѓала на неговиот дедо. Во гаражата се крие култниот Lamborghini Countach од 1981-ва година. Луксузниот
Uncategorized ЗАБАВА

(ВИДЕО) Сакал да му покаже боречки вештини, но дедото го научил на памет!

admin
Кога дедо ќе те научи на памет! Некои дедовци благодарение на здравиот живот, или генетиката, се повитални и од момчињата, а дедото кој можете да го погледнете во видеото
ЗАБАВА

Цела недела не можеле да се сетат каде го паркирале својот автомобил: Кога го најдоа ги пречека “изненадување“

admin
Постар брачен пар го “изгубиле“ автомобилот на една недела. Хилда Фармер која има 79 години и нејзиниот партнер Емануел Елиот кој има 80 години, започнале
ЗАБАВА

Мојот сопруг е 8 години помлад од дедо ми: А нејзиниот дедо не може да сфати како тоа се случува (ФОТО)

admin
24 годишната Дијена Дејвисон, студентка на политички науки, се омажи за Џон Ферем, член на собранието на Конзервативната партија од Хал во Англија, кој е