vesti24.mk

Tag : демонстрации

ВЕСТИ

Протести против Путин ширум Русија: “Тој не е наш цар”

admin
Руската полиција почнала да апси учесници на протестите во центарот на Москва, а меѓу уапсените е и лидерот на опозицијата Алексеј Навални, јавува “Reuters”. Навални
СВЕТ

Хаосот продолжува : Израелската армија повторно нападна и уби Палестинци (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Израелските војници доцна синоќа убија тројца Палестинци во два поголеми инциденти на границата помеѓу Израел и Појасот Газа. Со најновата ескалација која што резултираше со
БАЛКАН

Албанија: Демонстрантите го запалија наплатниот пунк, Рама најави патарина и на други автопатишта (ФОТО)

Ferad Aruc
Кога протестот кај тунелот Калимаш достигна кулминација со палење на наплатниот пункт се огласи премиерот Еди Рама, кој не само што не отстапува од веќе
Uncategorized

Демонстрации во Русија

admin
На повикот на Алексеј Навалниј, најсериозниот противник на Путин во иднина се собаа илјадници граѓани. Полицијата во Русија интервенираше врз демонстрантите во Москва кои се