vesti24.mk

Tag : дете

ЗАБАВА

Шестгодишно дете барало црви во дворот, а потоа ископало нешто старо 488 милиони години (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Момче (6) од Велика Британија пронашло фосил стар стотици милиони години со помош на детска алатка за пребарување фосили, што го добил како подарок за...
ЗАБАВА

Бремена жена се шокирала кога сопругот и предложил име за нивното дете: „Ова е пречудно!”

admin
Една бремена жена и нејзиниот сопруг наскоро треба да добијат ќерка. Но, за разлика од многу родители за кои изборот на име е предизвик, овој...
ЗАБАВА

„Вака се чува љубовта“: Од одговорот за љубопитното дете, можете и вие многу да научите

admin
Едно љубопитно детенце сакало да дознае нешто повеќе за љубовта, па решило да ја праша својата мајка, а нејзиниот одговор со сигурност и вие добро...
ЗАБАВА

Совети за родителите: Како да му помогнете на своето дете ако забележите дека е тажно?

admin
Иако ова е најубавиот период во животот на секој човек, и детството има бројни предизвици, убави и помалку убави денови. Со поддршката од вашите родители...
ЗАБАВА

Домашна задача стана хит: Дете требало да ја опише својата мајка – сите се смеат, а таа сигурно ќе се расплаче од мака (ФОТО)

admin
Домашната задача на едно дете од Хрватска, стана хит на социјалните мрежи. Сите се смеат, но изгледа дека само на мајката ова нема да и...
ЗАБАВА

Истражување открива: Еве за колку време детето губи интерес за новата играчка

admin
Истражување спроведено од фондацијата „Британско срце“ (The British Heart), открива – за колку време на децата им здодева една нова играчка… Фондацијата испитувањето го спроведе...
ВЕСТИ

Продолжуваат скандалозните видеа на ТикТок: Мажи учат дете да пука во Тетово (ВИДЕО)

admin
Не престануваат видеата со криминална содржина на социјалната мрежа ТикТок каде нејзините корисници често се фалат со своите нелегални постапки. Во последното од низата вакви...
ЗАБАВА

Мал херој: Дома им влегле крадци со оружје, тој ги нападна со играчките (ВИДЕО)

admin
Момчето Дејвид (5) од Индијана стана херој кога го спаси семејството од вооружени крадци кои упаднаа во нивната куќа. Како што може да се види...
ЗАБАВА

„Детето ви е голо на прозорец“ – по оваа порака мајката истрчала во собата на синот

admin
Џени, мајка на две момчиња во Ајова, имала прилично обичен ден се додека една порака не го сменила тоа. Помалиот син Дакс бил во неговата...