vesti24.mk

Tag : дете

ЗАБАВА

Дете пишува домашна работа под бандера: Ова е приказната која расплака милиони луѓе (ВИДЕО)

admin
Милиони луѓе беа трогнати од приказната на 12-годишното момче од Перу кое пишува домашна работа среде ноќ по бандера, зашто родителите немаат пари за да
ВЕСТИ

Пресврт во истрагата за бебето кое крвнички беше претепано во Скопје: Ќе одговара неговата мајка

admin
Основното јавно обвинителство Скопје пред Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари за кривично дело – Запуштање и
ЗАБАВА

Ќе ве полазат морници и ќе ги осудите родителите: Детенце ставено во легло на змии кои ги допираше со голи раце (ВИДЕО)

admin
Мало детенце кое најверојатно не се плаши од ништо влезе во легло на змии и ги фаќаше со раце. Остра осуда пристигна од корисниците на
ЗАБАВА

РОДИТЕЛИ, БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Дете останало парализирано откако јаболко му се заглавило во грлото (ВИДЕО)

admin
Неихен Ренат од Нов Зеланд имал 22 месеци во мај 2016 година кога парче овошје се заглавило во неговото грло додека престојувал во градинка во
ЖИВОТ ЗАБАВА

Се размотува клопчето, трагедијата станува измама: ДНК анализата покажа дека е лага приказната за пронајденото киднапирано дете

admin
Американските власти соопштија дека ДНК-анализите го побиле тврдењето на тинејџерот што вчера се појави во Њупорт, Кентаки, и тврдеше дека е момчето Тимоти од Илиноис, кое исчезнало
ЗАБАВА

Ова дете било киднапирано пред 8 години: Сега се појави живо, а мистеријата е поголема поради тоа што го направила неговата мајка (ВИДЕО)

admin
Момчето Тимоти Пицен, сега на 14 годишна возраст,  е најден како скита по улиците на градот Њупорт во американската држава Кентаки. Малиот Тимоти бил киднапиран
ЗАБАВА

Тинејџер заработува многу пари, а само игра игра: Запознајте го Грифин и неговата „професија“ (ВИДЕО)

admin
Грифин Спикоски е 14-годишно момче од Њујорк, кое од видео играта Фортнајт заработил 200.000 долари. Грифин, познат под името Скептик ја игра популарната видео игра
ЗАБАВА

Мајката пред нервен слом: Од нејзината картичка детето потрошило 8.500 евра за една играчка

admin
Едно седумгодишно дете од Сиднеј со кредитната картичка на неговата мајка, купило минијатурна играчка од сајтот „eBay” за 8.500 евра. -Огромната количина на пари детето
ЗАБАВА

Дете на кое му се восхитува целиот свет: 6 години, секој ден, на грб го носи до училиште своето другарче – инвалид

admin
Дете од Кина, Жу Бинџанг (12) го воодушеви целиот свет кога се прошири веста дека тој веќе 6 години на својот грб го носи другарот
ЗАБАВА

Плачевме за детето кое поради изгладнетост беше на работ на смртта: Денес е мал буцко кој ќе ви го стопли срцето (ФОТО)

admin
Неверојатната приказна и трансформацијата на малиот Рајан несомнено вчудоневидуваат. Малото детенце беше на работ на смртта пред три години, а денес е среќно дете згрижено
ЗАБАВА

Ќе ве заболи срцето од очајната порака на една мајка до крадецот: Врати ми ја само косичката на мојата мртва ќерка

admin
Кирсти Болдвин од Велика Британија се нашла на мета на крадец кој ѝ ја украл торбицата, па јавно му се обрати да ѝ врати само
ЗАБАВА

Емотивно: Татко војник го изненади синот, ќе се расплачете од оваа средба (ВИДЕО)

admin
Детенце доби изненадување кое ќе го памети засекогаш. 9-годишниот Лука не можеше да ги задржи солзите кога пред себе го здогледа татко си Роб, кој
ЗАБАВА

Девојче со сребрени очи: Родителите ја напуштиле и никој не сакал да ја посвои, а тогаш се случило чудо (ВИДЕО)

admin
Девојчето родено со сребрени очи, која од раѓање има здравствени недостатоци, доби среќен крај. Имено, малата Примроуз која е родена со конгенитален глауком, што во