vesti24.mk

Tag : деца

ЗАБАВА

Ова е вознемирувачката приказна за најсуровата жена на светот: Украла 5.000 деца, 500 убила (ВИДЕО)

admin
Поминаа 59 години од смртта на Џорџија Тан, а сеќавањата за нејзините злодела се’ вознемирувачки. Според најновите документи и сведоштва за неа, една од најсуровите...
ЗАБАВА

Овие фотографии ќе ви го распарчат срцето: „Ќерка ми наместо да си игра со децата, му помага на брат ѝ кој има леукемија“

admin
Срцепарателната слика од малата Обри (5) како го гали по грбот својот помлад брат Бекет (4), болен од леукемија, додека повраќа после хемотерапијата стана вирална...
ЗАБАВА

Аутистично дете плачеше на првиот училишен ден: Тоа што го направи неговото другарче е лекција за сите (ФОТО)

admin
Првиот училиштен ден знае да биде стресен за секое дете. Фотографии од моментот кога 8-годишно момче се обиде да го утеши својот вознемирен соученик на...
ЗАБАВА

Во автомобилите на овие полицајци има кадифени мечиња, причината ќе ви ги разбуди емоциите (ВИДЕО)

admin
Во последните неколку години се појавуваат повеќе снимки на холандкски сообраќајни полицајци со полни багажници со играчки. Главно меѓу играчките, најмногубројни се кадифените мечиња. Причината...
ЗАБАВА

Родители, не ги правете овие грешки: Вака од сопственото дете креирате манипулатор!

admin
Психолозите често ги прашуваат луѓето како тие стануваат манипулатори. Секој родител стравува дека оваа судбина може да го снајде. Најголемите кошмари на мама и тато...
ЗАБАВА

Најслатките солзи и урнебесни реакции: Дечиња дознаваат дека ќе добијат брат или сестра, но тоа воопшто не им се допаѓа (ВИДЕО)

admin
„Мама е бремена“, „Ќе добиеш братче“, „Ќе ти родам сестричка“. Да, сите овие информации се прекрасни вести. Но, тие воопшто не им се допаѓаат на...
ЗАБАВА

Оваа мајка плаче од исцрпеност: Со емотивна порака покажа колку реално е силно мајчинството (ФОТО)

admin
Рејчел Џампиетро со искрен приказ на мајчинството го освои интернетот. Објавила фотографија која е снимена три дена по раѓањето на нејзиното второ дете, ќерката Бела....
ЗАБАВА

Бришат задници со парите и се бањаат со нив: Светот се згрози од децата на познатите богаташи, од една фотографија ќе ви се згади (ФОТО)

admin
И додека во светот милиони луѓе гладуваат, останатите не знаат што да им прават на парите во вистинска смисла на зборот. Фотографиите од младите богаташи...
ЗАБАВА

Пет причини зошто вашето дете треба да тренира карате

admin
Тренирањето карате има голем бенефит за физичкото и ментално здравје на детето. Разни истражувања ги утврдиле поволностите од тренирањето карате кај децата. 1.Каратето ја зголемува...
ЗАБАВА

Нејзиното дете е со оштетен слух, но не го сакало апаратчето: Тогаш мајката смисли нешто прекрасно (ФОТО)

admin
Во 2011-та година, бебето Фреди беше родено предвреме. Поради вирус, веќе на 2-годишна возраст тој имал сериозни оштетувања на слухот поради кои морал да носи...