Tag : деца

ЗАБАВА

Емотивно видео: Благодарност до сите баби и дедовци кои си ги чуваат своите внучиња

admin
Motherly создаде емотивно видео полно со благодарност до сите баби и дедовци кои се грижат за своите внучиња и кои им помагаат на новите родители
ЗАБАВА

Нема поемотивни реакции: Дознаваат кој пол е бебето во стомакот на мама, а одговорот не им се допаѓа (ВИДЕО)

admin
Сакале сестричка, а ќе добија братче. Очекувале женско, а нивната мајка ќе роди машко бебе. Овие реакции на мали дечиња се неодоливи и истите мора
ЗАБАВА

Педијатри со совет до родителите: На децата до две години да не им подарувате дигитални играчки

admin
Интерактивни дигитални игри и мобилни апликации наменети за деца под две години се вид подароци кои родителите треба одлучно да ги тргнат од шопинг листата
ЗАБАВА

Детската емоција е најискрена: Урнебесни реакции на дечиња кои ги отвораат своите новогодишни подароци (ВИДЕО)

admin
Секое дете е различно. Некое се радува и на банана, друго плаче кога ќе добие скапа играчка. Овие реакции на дечиња кои ги отвораат своите
ЗАБАВА

Родители, не им купувајте многу играчки на децата: Тоа негативно им влијае

admin
Во едно неодамнешно истражување на американскиот универзитет во Толедо истражувачите заклучија дека изобилството играчки го намалува квалитетот на игра и дека помалку играчки се покорисни
ЗАБАВА

Викенд-ритуали што децата родени после 1995-та нема никогаш да ги разберат

admin
Ниту ние сме имале детство како нашите родители, ниту нашите деца некогаш ќе знаат какво сме имале ние. Можеме само да им раскажуваме. Секое време
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

РОДИТЕЛИ, ВНИМАНИЕ: Проверете дали вашето дете ги има овие апликации на мобилниот!

admin
Мобилниот телефон има безброј апликации за да го олеснат животот, но ако сте родител треба да обрнете внимание, бидејќи некои од нив колку наивно и да
ЗАБАВА

Мит за генерациски судири: Децата секогаш ги плаќаат долговите на своите родители

admin
По 2008 се зголеми веројатноста дека некој во 20-тите години од животот ќе биде дома со своите родители, а се поголем е бројот на многу
ЗАБАВА

Пеколната страна на паничните напади: Додека нејзините деца си играат, таа е во очај! (ВИДЕО)

admin
Софи Меи Лан од Вејкфилд од Велика Британија објавила своја снимка на Јутјуб, раскажувајќи дека преживува панични напади, додека во позадина си играат нејзините деца.
ЗАБАВА

ЗА СИТЕ МАЈКИ: Чувајте се поради децата, никој нема да ги сака како вас!

admin
Чувајте го вашето здравје. Стресот, брзата исхрана, физичката неактивност порано или подоцна ќе си го земат својот данок. Најдете време за себе, за одмор, за
ЗАБАВА

Со овој проблем се соочиле сите родители: Златни совети за тоа како полесно да заспие вашето дете

admin
Малите деца го обожаваат светот околу нив. Сè им е интересно и забавно, па кога родителите ќе кажат „Време е за спиење“, им се будат негативни
ЗАБАВА

Мали девојчиња, а големи херои: Овие четири ангелчиња го победија ракот (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Некои личности уште од мали нозе ја водат најтешката битка – борбата за живот. МекКинли, Клои, Ава и Лорен се храбри девојчиња кои успеаја да