vesti24.mk

Tag : Диета

ЗАБАВА

НОВА ХИТ ДИЕТА СО ЈАЈЦА И ПОРТОКАЛИ – за 15 дена ќе ослабете 15 килограми!

admin
Се заснова на точно утврдени правила … Оваа диета е наменета за дебели луѓе, но и за оние кои имаат проблеми со варење или нечиста...
ЗАБАВА

Најидеалната диета после празниците: Практикувањето на оваа навика секое утро брзо ќе ги стопи наталожените килограми

admin
Оваа диета позната како аса-банана е развиена од јапонски нутриционисти, но не вклучува диета базирана само на ова овошје. Во исхраната не постои строго одредување...
ЗАБАВА

ОВА Е КЛУЧЕН ДЕН ДА СЕ ДРЖИ ДИЕТА: За сите е иста, а причината ќе ве изненади!

admin
Празниците завршија, кога уживавме во богат оброк, но донесуваме и одлуки за 2021 година, во која планираме да бидеме подобри, поздрави, можеби дури и потенки....
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Јо-јо ефектот е кошмар кога држите диета, еве зошто килограмите се враќаат!

admin
Проблемот со кој се соочуваат многу луѓе за време на диетата е таканаречениот јо-јо ефект. Ефектот јо-јо значи дека луѓето губат телесната тежина неколку пати,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

admin
Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите и жените...
ЗАБАВА

Оваа диета веројатно никогаш не би ви паднала на памет, а намалува килограми како од шала!

admin
Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите на најновите истражувања објавени во весникот „Personal Relationship“. Мажите и жените...
ЗАБАВА

Прочитајте и запомнете: 15 правила за симнување на 15 килограми

admin
Ова се правилата на таканаречената француска диета. 1) Избегнувајте крајности како глад и прејадување.2) Не се оптоварувајте со јадење и диета.3) Не прескокнувајте оброци и...
ЗАБАВА

Војничката диета е вистинско чудо: Симнува и повеќе од 5 килограми за само 3 дена!

admin
Токму тоа го ветува војничката диета и затоа е популарна ширум светот. Искуствата на корисниците се повеќе од позитивни и се смета за најбрзата и...
ЗАБАВА

Експресна диета со домати: Топи килограми за само неколку денови

admin
Доматите се веројатно меѓу најчестите, најбарани и најпопуларни зеленчуци во светот. Според многумина, доматите се всушност овошје, но заради нивниот одличен вкус, спорот за овошје...