Tag : Диета

ЗАБАВА

Интуитивно јадење е подобро од која било диета

admin
Принципите на интуитивното јадење не наликуваат на ниту една диета. Според нив ограничувањето на храната е неефективен и нездрав начин на слабеење. Професорот Стив Хокс
ЗАБАВА

Диета со мед: За три дена може да намалите од 2-3 килограми

admin
Нутриционистите велат дека природниот, домашен мед е одличен за здравјето. Со редовно конзумирање, за три дена може да намалите 2-3 килограми. Прв ден Појадок :
ЗАБАВА

„Медикал дејли“: Ако сакате да ослабете, скокнете го појадокот

admin
Ако сте еден од оние кои сакаат да изгубат тежина, појадокот дефинитивно не треба да биде најважниот оброк во денот, се наведува во њујоршкиот „Медикал
ЗАБАВА

Гарантиран успех, за три дена минус четири килограми! Војничка диета

admin
Војничката диета подразбира строг режим на исхрана до кој морате точно да се придржувате доколку сакате вагата навистина да покаже и до 4 килограми помалку,
ЗАБАВА

Имал 200 килограми, сопругата го оставила бидејќи не можел да има секс: Денес е згоден фраер кој ги излудува девојките (ФОТО)

admin
38-годишниот Стивен Ринго, софтверски инженер, ја започнал својата битка против вишокот килограми, бидејќи истите му го уништиле бракот. Имено, тој едноставно бил преголем за да
ЗАБАВА

Била предебела за да си игра со детето, па реши да ослабе: Нема да верувате дека ова е истата жена и што успеа да направи (ФОТО)

admin
Во 2012-та година, Кристина Карлос била на плажа кога почувствувала дека не е способна да игра со 8-годишната ќерка Изабела, бидејќи се заморувала. -Бев уништена, бидејќи не
ЗАБАВА

Подгответе се навреме: Со оваа есенска диета ќе ослабете 4 килограми за 7 дена

admin
Од есенските намирници може да се направи мени од кое можете да си обезбедите доволно хранливи материи да не бидете гладни, а притоа, да слабеете.
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Астро диета која мора да ја прочитате: Вака ќе ги постигнете посакуваните резултати

admin
Доколку сте во период на слабеење, прочитајте како се врзува тоа за вашиот хороскопски знак според видот во кој спаѓа. Огнени знаци – Овен, Лав,