vesti24.mk

Tag : Дилер

ВЕСТИ

Притвор за дилер на дрога од Скопје

admin
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен скопјанец поради основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање...
ВЕСТИ

Поведена постапка во скопското обвинителство против дилер од Гостивар

admin
Обвинителството со Наредба започна истрага против 52 – годишен жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство...
ВЕСТИ

Претрес во Кочани, пронајдена дрога, приведен дилер oд Словенија

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани до ОЈО Кочани поднесе кривична пријава против А.В.(42) од Република Словенија поради постоење основи на сомнение за сторено кривчно...
ВЕСТИ

Приведен дилер на дрога, еве што најде полицијата кај него

admin
Вчеравечер (14.07.2021) полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 69-годишниот Ќ.Е. од тетовско Доброште, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
ВЕСТИ

Приведен дилер: Тинејџерот бил осуден на три години затвор

admin
Денеска (24 февруари) околу 11:45 часот во гостиварско Чегране, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.А.(19) од ова...
ВЕСТИ

Обвинет дилер кој криел дрога во својот автомобил

admin
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на...
ВЕСТИ

Поднесена кривична пријава против дилер од Штип

admin
СВР Штип поднесе кривична пријава против В.М.(33) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на...