vesti24.mk

Tag : Договор од Преспа

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Киријакос Мицотакис: Нема да гласаме за ратификација на преспанскиот договор

Ferad Aruc
Претседателот на најголемата опозициска партија во Грција, „Нова демократија“, Киријакос Мицотакис го повтори партискиот став, дека нема да дадат поддршка за договорот за името во