vesti24.mk

Tag : дожд

ВЕСТИ

Викенд временска прогноза која ќе ве разочара- особено во недела останете дома!

admin
Нови врнежи, наместа пообилни, а во источните делови над 20 литри на метар квадратен, најавува за утре попладне, во текот на ноќта и недела претпладне...
ЗАБАВА

Пари паѓаа од небо на автопат: Возачите запираа да го собираат, еве колку долари се изгубени (ВИДЕО)

admin
Возачите кои пред два дена се затекнале на автопатот 285 во Атланта, САД имале можност да доживаат она за што други може само да сонуваат...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Понесете си чадор, попладне дожд- еве какво ќе биде времето викендов

admin
Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ВРЕМЕНСКА: Дождот нема да престане цела работна недела

admin
Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно на места со врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер: Временска прогноза за цела недела

admin
Управата за хидрометеоролошки работи и за утре најавува облачно време со пообилни врнежи од дожд. Наместа се очекува да наврнат и над 20 литри на...
ЗАБАВА

Ова девојче ќе ви го разубави денот: Таа за прв пат гледа дожд, а нејзината реакција ќе ве освои (ВИДЕО)

admin
Децата се радуваат на многу мали работи, а нивните емоции се нешто кое освојува. Ова девојче за прв пат гледа дожд и е премногу среќна...
ЗАБАВА

Нов хит на интернет: Откако вчера не можеше да се влезе во автобус поради дождот, денес граѓаните со нова мака во автобусите (ВИДЕО)

admin
Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено...
МАКЕДОНИЈА

До четврток сонце, следниот викенд снег и дожд- еве како време не` очекува

Ferad Aruc
Суво и релативно топло ќе биде времето до четврток. Температурите ќе бидат во пораст и над просекот за овој период од годината. Денес преку ден...
СВЕТ

Откажани над 170 летови поради невреме во Амстердам

Ferad Aruc
Невреме проследено со силен ветер, предизвика прекини на сообраќајот на аеродромот Схипхол во холандскиот град Амстердам. Ветерот дува со брзина до 120 километри на час, поради...