vesti24.mk

Tag : дозд

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од понеделник дожд и пад на температурите

admin
Од почетокот на наредната недела се очекува зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање. Минималната температура во понеделник