vesti24.mk

Tag : Доналд Трамп

ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Ќерката на Трамп има ново момче, а кога претседателот ќе слушне од каде е зетот…

Ferad Aruc
Најмладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп, Тифани, започнала нова љубовна врска во тајност, пишуваат американските медиуми. Таа наводно е во врска со богатиот наследник...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Белата куќа е згрозена од видеото во кое “голата Меланија” танцува пред раперот

Ferad Aruc
Раперот Tи-Ај го навреди Канје Вест и првата американска дама Меланија Трамп во видеоспотот во која жена налик неа изведува стриптиз во Овалната соба во...
ВЕСТИ СВЕТ

Ослободениот пастор Брунсон пристигнал во Германија

Ferad Aruc
Американскиот пастор Ендру Брунсон, чие заробеништво во Турција предизвикало дипломатска криза меѓу Анкара и Вашингтон, допатувал во Германија во саботата наутро во воен авион на...
ЗАБАВА

Новиот „ѕвер“ на Трамп чини 1,5 милиони долари, а кога ќе дознаете со што се е опремен ќе останете со подзинати усти (ВИДЕО)

admin
Во Њујорк во неделата американскиот претседател Доналд Трамп стигна со новата машина Кадилак базиран на моделот CT6. Среде улиците на Њујорк беа забележани два исти...
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп за соборениот руски авион: Го соборија Сиријците, тоа е тажно…

Ferad Aruc
Сириската против-воздушна одбрана по грешка собори руски воен авион додека се бранеше од ракетните напади од Израел и тоа предизвика жестоки реакции на Москва во...
ВЕСТИ СВЕТ

Ние Имаме Господ, а Тие го Имаат Доларот,Изјави Ердоган Откако Трамп ја Урна Турската Лира

Ferad Aruc
Претседателот Реџеп Таип Ердоган им порача на Турците да ги продадат своите долари и злато за да ја поддржат турската лира, чија вредност драматично падна...
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Меланија застана во одбрана на Леброн Џејмс, откако Трамп упати навреди кон кошаркарот

Ferad Aruc
Првата дама на САД, Меланија Трамп, застана во одбрана на познатиот НБА кошаркар, Леброн Џејмс, откако нејзиниот сопруг, американскиот претседател, Доналд Трамп, на Твитер упати...
ВЕСТИ СВЕТ

САД со тежок удар за Турција: Воведени се санкции против турски министри, Анкара се заканува со одмазда!

Ferad Aruc
Од Белата куќа потврдија дека САД воведуваат санкции против двајца турски високи функционери поради случајот со американскиот пастор. На мета на санкциите се најде турскиот...
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп ја пронајде својата сродна душа

Ferad Aruc
Тие се и политички аутсајдери, но американскиот претседател зборува за него со воодушевување. Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот во Белата куќа го поздрави цврстиот...
ВЕСТИ СВЕТ

Ердоган одговори на предупредувањето на Трамп: Не можете со санкции да ја натерате Турција да попушти

Ferad Aruc
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги предупреди САД дека нема да попушти по заканите од претседателот на САД, Доналд Трамп, дека ќе воведе санкции ако...
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп и Јункер се обидуваат да ја спречат трговската војна: Ние сме сојузници, а не непријатели

Ferad Aruc
Првиот човек на Европската комисија смета дека Брисел и Вашингтон треба да соработуваат, а не да се отвораат трговски војни помеѓу двете страни. Претседателот на...
Uncategorized ВЕСТИ ЉУБОВ И СЕКС СВЕТ

Сопругот на порно-ѕвездата Сторми Даниелс побарал развод: Сексот со Трамп не му пречел, но..

admin
Сопругот на американската порно актерка Сторми Даниелс која што тврди дека имала сексуални односи со Доналд Трамп пред 12 години, деновиве поднел барање за развод....
ВЕСТИ СВЕТ

Додека го чекала Трамп, еден детаљ привлекол внимание: Што има британската премиерка на раката?

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп моментално е во посета на Велика Британија, а во оваа прилика се нашол и на рандом ручек со премиерката Тереза Меј....