vesti24.mk

Tag : доручек

ЗАБАВА

Појадок кој сите го сакаат: Најдобриот рецепт за вкусни мекици

admin
Од тестото можете да подготвите највкусни солени и слатки задоволства. Рецептот кој е идеален за појадок е напшан подолу. Состојки:200 мл вода500 мл јогурт1 лажица...
ЗАБАВА

Мангупски доручек за продуктивно утро

admin
Секое утро го започнувате со досадни овесни снегулки? Разбудете се од ноќната мора, зошто утрото можете да го направите поинтересно преку три вида на брзи омлети....
ЗАБАВА

Не го прескокнувајте доручекот: Што предизвикува оваа лоша навика?

admin
Според многу лекарски и нутриционистички експерти, доручекот е најважниот оброк во денот, затоа што го подигнува човечкиот метаболизам и на телото му ја дава потребна...
ЗДРАВЈЕ

Тајна состојка што ќе ви помогне да ослабнете

admin
Слабеењето не е лесно, но според новите истражувања на годишниот состанок на организацијата „The Obesity Society“, протеините можат да ви помогнат, особено ако ги консумирате...