vesti24.mk

Tag : Доњецк

ВЕСТИ СВЕТ

Убиен лидерот на проруските сепаратисти во украинската Доњецк

Ferad Aruc
Командантот на проруските бунтовници во Доњецката област, која се отцепи од Украина, Александар Захарченко загина во експлозија на бомба во ресторан во Доњецк. Администрацијата на...