vesti24.mk

Tag : ДПА

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев ќе ја почне чистката од мрзеливите и нераборливи директори!

admin
Девет позиции во Владата, од кои повеќето заменик-министерски, како и 30 отсто директорски места од кои 15 „крупни“ директорски имиња, ќе бидат зафатени со бранот
МАКЕДОНИЈА

Тачи „срамнет со земја“: Вие се дигнавте со оружје против сопствената држава (видео)

Ferad Aruc
Видеото е од емисија на албанска телевизија во која меѓу гостите е и лидерот на ДПА, Мендух Тачи кој е жестоко нападнат од соговорниците. Еден
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ДПА влегува во владината коалиција?

Ferad Aruc
Во тек се разговори за влез на ДПА во владината коалиција, по новогодишните празници, дознава Цивил Медиа од неофицијални извори. ДПА е во постојана надолна линија од
Uncategorized

СЕ ВЕАТ АЛБАНИЈА, НАТО, ЕУ: Села не сака македонско знаме на партиското седиште во Тетово (ФОТО)

admin
Пред седиштето на партијата беше формиран кордон од млади лица, членови на Движењето за реформи – ДПА. Тие на себе носеа бели маички со ликот