vesti24.mk

Tag : драган тевдовски

ВЕСТИ

И Драган Тевдовски замина од Македонија, еве што ќе работи во Вашингтон

admin
Екс министерот за финансии Драган Тевдовски, чии идеи за прогресивен данок не и се допаднаа на бизнис заедницата, си заминал деновиве од Македонија. Тој отпатувал...
ВЕСТИ

СДСМ Скопје со услов до Заев: „Тевдовски и Анѓушев, отстранете ги двајцата или ниту еден од нив“?

admin
Дали има несогласувања во партијата на СДСМ за реконструкција на Владата? ТВ21 од свои извори неофицијално дознава дека огранокот на СДСМ во Скопје настојува доколку...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Дали министрите Царовска и Тевдовски извршиле упад во системот на социјална заштита?

admin
Под директен притисок на министерката Мила Царовска, без одлука на Управниот Одбор на ЈУ Центар за социјална работа на Град Скопје бил распишан оглас за...
МАКЕДОНИЈА

ЕБОР ќе даде уште 86 милиони евра за надградба на патната мрежа

Ferad Aruc
ЕБОР обезбедува 86 милиони евра за надградба на транспортната инфраструктура и зајакнување на регионалната интеграција на македонското јавно претпријатие за државни патишта (ЈПДП). Надлежните информираат...
Uncategorized

Надлежните институции ќе изработат Програмa на економски реформи

admin
Министерството за финансии го отвора процесот за изработка на Програма на економски реформи, за периодот од 2018 до 2020 година. „Овој документ ќе претставува основа...