vesti24.mk

Tag : дрво

ЗАБАВА

Чудата на дрвото Моринга: Кај нас е малку познато, а за придобивките од него зборува цел свет

admin
Дрвото Моринга, за чии лековити својства кај нас се` уште малку се знае, расте во одредени делови во Африка и Азија. Интересно е што може...
ЗАБАВА

Го живее вториот живот: На параглајдерист при пад му се заби гранка во рамото, а кога ќе видите како реагираше ќе се онесвестите (ФОТО)

admin
Триесет и шест годишниот пилот Иван Красуски од Белорусија преживеа вистинска драма откако гранка му се заби во рамото при уривање на неговиот параглајдер, пишува...