vesti24.mk

Tag : Државјанство

ЖИВОТ

Кралот на Инстаграм стана државјанин на Ерменија

Ferad Aruc
Самопрогласениот крал на Инстаграм стана државјанин на Ерменија, а тоа го прослави во негов стил. Дан Билзериан и неговиот брат во понеделникот пристигнале во Ереван...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

КАРАКАМИШЕВА:По кој член од Уставот пратениците го имаат право да менува вековно име, идентитет на Македонците, државјанство, култура, историја, традиција?

Ferad Aruc
Професорката на Правниот факултет во Скопје, Тања Каракамишева смета дека власта повторно го крши правото и носи фалична одлука за распишување на референдум. Таа својот...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во Македонија евидентирани околу 600 лица без државјанство

admin
Потреба за менување одредени законски решенија, поедноставување на процедурите за впишување во матичната книга на родените, меѓуинституционална соработка, и поефикасна работа на терен за откривање...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

„СПАЈДЕРМЕН“ од Африка спаси детенце од сигурна смрт (ВИДЕО)

admin
Младиот имигрант од Мали, Мамаду Гасама, стана херој во очите на светската јавност откако се искачи по фасадата на зграда во Париз за да спаси...