vesti24.mk

Tag : Дрога

ЗАБАВА

Ја чекала светла иднина, но влезе во светот на дрогата: Заврши во затвор, а таму и се породи – нејзиниот живот стана пекол!

admin
Студенката која редела само десетки во индексот се породила во затвор, откако започнала да експериментира со кетамин и така „застранила“, се слушало на судењето, а
ЗАБАВА

Сега се кае за една работа: Потрошила 2 милиони фунти на кокаин и пластични операции, па сега нема пари за болниот син

admin
Најмладата Британка освојувачка на џек пот, Кели Роџерс, ги потрошила сите пари кои ги освоила во 2003 година на Националната лотарија, па денес жали бидејќи
ВЕСТИ СВЕТ

Се шири опасна дрога во Европа: Ги претвора луѓето во “зомби” и им дава неверојатна сила, а последиците се ужасни

Ferad Aruc
Велика Британија се бори со голем број насилни психотични пациенти кои користат синтетичка дрога позната како “мајмунски прав”. Во последните две години речиси секојдневно се
ЗАБАВА

Била зависна од хероин, а потоа дозна дека е бремена: Како бебето го промени нејзиниот живот? (ФОТО)

admin
Азариа Фејвер од Единбург била зависничка од хероин и деновите ги поминувала просејќи на улица, а потоа нејзиниот живот се променил кога дознала дека е
ЗАБАВА

Ако пушите цигари и пиете алкохол, оваа вест мора да ја прочитате!

admin
Алкохолот и тутунот глобално претставуваат поголема опасност за човековото здравје отколку нелегалните дроги – покажува едно големо истражување, објавено во списанието “Addiction”. Во извештајот, насловен
ЗАБАВА

Пронашла нокт и дрога во автомобилот, па мислела дека сопругот ја изневерува, но вистината е шокантна

admin
Кога во автомобилот на својот сопруг нашла вештачки нокт и дрога, сопругата на Муханад Кадур мислела дека сопругот ја изневерува, но вистината криела сосема друга
СВЕТ

Ова се европските центри на дрогата: Улиците се полни со наркотици, но еден град е мека на кокаинот (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Неодамна европската Агенција за борба против дрогата објавила најнов извештај за 2017. година, со листа од градови во ЕУ во кои најмногу се консумира кокаин,
МАКЕДОНИЈА

Oнлајн трговијата се користи за шверц на оружје и дрога

Ferad Aruc
Употребата на веб страните за купување и продажба на разни произовди постојано се зголемува. Но, често се случува низ интернет страните за онлајн продавање да
ЉУБОВ И СЕКС

(18+) Фотографии кои покажуваат што се случува зад сцената на Порно Оскарите

Ferad Aruc
Замислете ја цела порно индустрија заедно заробена во хотел, додадете на тоа алкохол, дрога и луѓе со заработени пари од казината во Вегас. Наградите “Порно
МАКЕДОНИЈА

Полицијата запрела БМВ и во него пронашла дрога – сопственикот им приредил драма

Ferad Aruc
Сообраќајната полиција при рутински преглед пронашле наркотична дрога во возило марка БМВ, сопственикот на автомобилот почнал да се спротуставува на полицијата, по што веднаш бил
ЦРНА ХРОНИКА

Рекол нема што да пријави – на Табановце паднал со цел бункер дрога

Ferad Aruc
Бугарски државјанин бил фатен со 20 килограми марихуана на граничниот премин Табановце. Се работи за Р.Б. возач на патничко моторно возило со бугарски регистарски таблици, кој кажал