vesti24.mk

Tag : Дуа Липа

МОДА

Новата фризура на Дуа Липа ќе биде хит и есенва!

Ferad Aruc
Кратката боб фризура летово беше во фокусот на вниманието. Дуа Липа веројатно е една од ИТ девојките која придонесе за уште поголема популарност на оваа
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Погледнете која светска ѕвезда ќе пее пред реферeндумот во Скопје (ФОТО)

Ferad Aruc
Светската музичка атракција коај потекнува од Косово, Дуа Липа, неофицијално, ќе има концерт во Скопје пред референдумот на 30 септември. Липа наводно доаѓа како поддршка на Македонија
ЗАБАВА

Жените полудеа по таткото на славната пејачка од Косово

Ferad Aruc
За 22 годишната Дуа Липа која влече косовски корени не треба да додаваме ништо посебно, бидејќи таа успешно се докажува како музичка ѕвезда. Музичките способности
БАЛКАН

Честитката на Дуа Липа за денот на независноста на Косово предизвика хаос на Инстаграм

Ferad Aruc
Една од најпопуларните поп-пејачки во светот, Дуа Липа, на Инстаграм го честиташе Денот на независноста на Косово. Британската по-ѕвезда, сопственик на мега хитот „New rules”,
ЗАБАВА

ВИДЕО: „Лежам цел ден спружена“ – битолчани со пародија на „New rules“ од Дуа Липа (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Неколку битолчани направија пародија на песната „New rules“ од Дуа Липа. Dua Lipa – New Rules (Macedonian Parody Video) Posted by Gimel Studio on Friday, 2