vesti24.mk

Tag : ДУИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ФОТО) Писмо од печалбар во Швајцарија: Сите ќе дојдемо на 30-ти септембар да го носиме Македонија у НАТО, сами ќе си купиме карта, ДУИ нека идат у три лепе…

Ferad Aruc
Сите ќе дојдемо на 30-ти септембар да го носиме Македонија у НАТО, сами ќе си купиме карта, ДУИ нека идат у три лепе…
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пратеници повторно со патни трошоци над 10 илјади евра за 6 месеци

Ferad Aruc
За само шест месеци одредени пратеници повторно направиле патни трошоци од над 10 илјади евра, покажуваат податоците до кои дојде Макфакс со користење на Законот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Хајредини: Раководството на ДУИ бара гаранција од Заев никогаш да не одговораат за сторените криминали

admin
Поранешниот министер за финансии,  Џевдет Хајредини, во емисјата „24 анализа“ истакна дека раководството на ДУИ бара гаранција од Зоран Заев, никогаш да не одговораат за
МАКЕДОНИЈА

Еден убиен, еден повреден во вооружен инцидент во близина на штабот ДУИ

Ferad Aruc
Едно лице е убиено, а едно повредено во вооружен инцидент што вчера попладнево се случил во тетовското село Мала Речица. Како што потврдија за МИА
МАКЕДОНИЈА

Али Ахмети: Законот за јазиците не влијае врз македонскиот јазик

Ferad Aruc
Законот за јазиците е во корист на земјата и во никој случај не влијае врз македонскиот јазик, истакнал претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ)
МАКЕДОНИЈА

Славомакедонија е неприфатливо решение за нас, Ахмети истакна по средбата со Коѕијас (Видео)

Ferad Aruc
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по средбата со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, изјави дека името Славомакедонија, слеано, не е прифатливо решение
МАКЕДОНИЈА

ДУИ го поздрави усвојувањето на законот за јазиците

Ferad Aruc
Централното претседателство на ДУИ едногласно го поздрави усвојувањето на законот за употреба на јазиците во Собранието. Според ДУИ, овој закон го симболизира заклучувањето на нормативниот
МАКЕДОНИЈА

Законот за јазици ќе се гласа во среда или во четврток – СДСМ ќе го поддржи ДУИ за амандманите, ако нема договор со ВМРО ДПМНЕ

Ferad Aruc
Мнозинството ќе го испочитува рокот на собранискиот претседател Талат Џафери за Законот за јазиците и доколку нема договор за него со опозицијата, ќе го гласа
МАКЕДОНИЈА

Села: ДУИ да ја преиспита позицијата во Владата

Ferad Aruc
Алијансата за Албанците го нарекува предавство на СДСМ повлекувањето од Законот за употреба на јазиците. Зијадин Села денеска потсети дека сегашната влада е формирана токму
МАКЕДОНИЈА

Бекир Асани се врати на местото на злосторството – со истото возило на истото место, се чека лутиот пајак (ФОТО / ВИДЕО)

Ferad Aruc
Бекир Асани, поранешниот претседател на општинската организација на ДУИ во Чаир, повторно го паркирал своето возило на истото место каде што при обид пајак-служба да го
МАКЕДОНИЈА

ДУИ сака да ја урне Владата – Бујар Османи не оди на конференција зашто не било покането Косово

Ferad Aruc
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, го откажал учеството на Македонија на конференција посветена на Западен Балкан во Бања Лука бидејќи не било покането