vesti24.mk

Tag : ЕБОР

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

ЕБОР прогнозира пад на македонскиот БДП од 5 проценти годинава

admin
Пад од пет проценти на македонската економија годинава и раст од три проценти следната година, предвидува Европската банка за обнова и развој во денеска објавената...
МАКЕДОНИЈА

ЕБОР ќе даде уште 86 милиони евра за надградба на патната мрежа

Ferad Aruc
ЕБОР обезбедува 86 милиони евра за надградба на транспортната инфраструктура и зајакнување на регионалната интеграција на македонското јавно претпријатие за државни патишта (ЈПДП). Надлежните информираат...