vesti24.mk

Tag : евровизија

ЗАБАВА

Со оваа песна Македонија освои најголем успех на Евровизија, слушнете ја турската верзија

Ferad Aruc
Песната „Нинанајна“ со која Елена Ристеска нè претставуваше на Евровизија во 2006 година доби турска верзија. „Tam Vakti“ се вика преработката на турски јазик, а...
ВЕСТИ ЗАБАВА СВЕТ

Израел нема пари за Евровизија, денес истекува рокот за плаќање на гаранцијата

Ferad Aruc
Главниот град на Австрија би можело да биде домаќин на Евросонг догодина, иако Израел победи на годинашниот Избор за песна на Евровизија, шпекулираат австриските медиуми....
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Ќе добиеше срцев удар: Најлудиот навивач на Евровизија

admin
Чекајќи ги резултатите од финалето на Евровизија, Ирецот кој очигледно е најверниот фан на овој избор реагираше многу бурно. Уште додека седеше во фотелјата нервозата...
ЗАБАВА

Црногорcкиот пеjач направи cкандал на Евровизија: Бараа дури и да го диcквалификуваат, а никој не знае дека неговиот вујко бил ѕвезда во CФРЈ!

admin
Неубава шега на црногорcкиот пеjач Вања Радовановиќ ја cнајде лавина оcуди на cоцијалните мрежи, тој cе пошегувал на cметка на децата cо инвалидитет. „Дали знаете...
БАЛКАН ВЕСТИ

(Фото)Ова никој не го забележа: Српските претставници на Евровизија со скриени пораки во настапот

admin
Сценскиот настап на нумерата „Нови деца“, која е представуваше Србија, изобилуваа голем број на симболи. Самата песна носи важна порака, а сценските детали многу од...
ЗАБАВА

Русија победи на Јуниор евровизија

admin
Претставничката на Русија, 14-годишната Полина Богусевич, победи на годинешното натпреварување Јуниор Евровизија. Македонската претставничка Мина Блажев заврши на 12. место. Изборот за најубава јуниорска песна...
ЗАБАВА

Јана Бурческа стана мајка – бебето со уникатно име

admin
Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Јана на полуфиналната вечер на Евровизија откри дека е бремена, а нејзиното тогашно момче Александар ја...
Uncategorized

Погледнете колкав е коефициентот за победа на Македонија на Евровизија

admin
За влез на Македонија во финалната вечер на Евровизија обложувлниците во Македонија нудат коефициент од 2,25, а за победа на Евровизија дури 65. Македонија има...