vesti24.mk

Tag : Европска Унија

ВЕСТИ

„Заев ноторно ја лаже македонската јасност- Македонија ниту ова лето не доби датум за преговори со Европската Унија“

admin
Зоран Заев продолжува ноторно да ја лаже македонската јавност. Република Македонија ниту ова лето не доби датум за преговори со Европската Унија, а нема ниту
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Снепчет обвинува дека правилата на ЕУ за лични податоци се во корист на Гугл и Фејсбук

admin
Сопственикот на социјалната мрежа Снепчет, Иван Шпигел, обвини дека правилата за заштита на личните податоци на ЕУ, кои стапија во сила пред една година, всушност
ВЕСТИ

Заев версус Заев: Лани тврдеше дека сме добиле датум за преговори со Е.У., сега вели дека во јуни би можеле да добиеме датум

admin
Ние добивме ветување дека овој јуни би можеле да добиеме датум ако ги исполниме четирите точки, судство, јавно обвинителство, безбедносни структури, корупција. Досега се сме
ВЕСТИ

Заев лани викаше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ, а сега бара изговори за неисполнетите реформи (ФОТО)

admin
Зоран Заев бара изговори и обвинува други за неговата неспособност земјава да ја внесе во Европската Унија, иако пред една година самоуверено се фалеше дека
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп и Јункер се обидуваат да ја спречат трговската војна: Ние сме сојузници, а не непријатели

Ferad Aruc
Првиот човек на Европската комисија смета дека Брисел и Вашингтон треба да соработуваат, а не да се отвораат трговски војни помеѓу двете страни. Претседателот на
ВЕСТИ СВЕТ

Европската унија нуди по 6 илјади евра за секој примен мигрант: Италија одговори – чувајте ги вашите пари, ние нема да примаме мигранти

Ferad Aruc
Италијанските власти кои што ги затворија своите пристаништа за прифаќање на мигранти од Медитеранот порачаа дека не ги сакаат парите на Брисел за отворање на
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Објавена листа на европски земји со најпродуктивни работници: Како е рангирана Македонија на оваа листа?

admin
Реформите на пазарот на трудот се приоритети во земјите од Западниот Балкан. Според статистичките податоци, овие земји заостануваат во споредба со просекот на Европската Унија.
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Колумна на Трајче Стојанов за Фактор: Европо, стара…

admin
Значи, јасно и гласно: Македонија не доби датум за преговори со ЕУ! Уште еднаш: Македонија не доби датум за отпочнување на преговорите со ЕУ! И
ВЕСТИ СВЕТ

Овие пет маки најмногу ги мачат лидерите на Европа

Ferad Aruc
Лидерите на ЕУ се сретнале денес во Брисел, каде разговарале за голем број предизвици кои се пред Унијата, како политички, така и економски. Пет главни
СВЕТ

Трамп разговараше со Макрон и Меркел за протерувањето руските дипломати

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп разговараше со првите луѓе на Франција и Германија кои ги поддржале координираните протерувања на руски дипломати, како одговор на руското труење
МАКЕДОНИЈА

Заев-Коѕијас: Грција има голема одговорност за решавање на спорот со името (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на средбата со премиерот Зоран Заев, потенцирал дека сегашноста и иднината бараат одговорност за решение на отвореното
СВЕТ

Фараж предлага уште еден референдум за Брегзит: Да им ја затвориме устата на сите што се жалат од резултатите засекогаш

Ferad Aruc
Предводникот на идејата за напуштање на Велика Британија на Европската унија, Најџел Фараж има нова идеја – одржување на уште еден референдум во Кралството. Најџел
СВЕТ

„ЕУ обзервер“: Вратите на ЕУ за Западен Балкан ќе се отворат во 2025 година

Ferad Aruc
Порталот „ЕУ обзервер“ пишува дека Брисел планира вратите на ЕУ за земјите од Западен Балкан да се отворат во 2025 година повикувајќи се на предлог-документ