vesti24.mk

Tag : Европски парламент

МАКЕДОНИЈА

Јоханес Хан: За две недели ќе има решение за името

Ferad Aruc
Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, изрази оптимизам дека грчкиот спор во врска со името на Македонија би можел да се реши во следните 15
СВЕТ

Европарламентот одобри укинување на сезонското сметање на времето

Ferad Aruc
Европскиот парламент денеска го одобри предлогот за укинување на летното и зимското сметање на времето, но конечната одлука за тоа треба да ја донесе Европската