vesti24.mk

Tag : Еврпска Комисија

БАЛКАН

Тоа што се случи вчера, не смее да се повтори порача Могерини

Ferad Aruc
Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини на средба со претседателот на Србија, Александар Вучиќ порачала дека она се случило вчера во Косовска Митровица не смее