Tag : Египет

СПОРТ

Мохамед Салах доби преку милион гласови на претседателските избори во Египет

Ferad Aruc
Повеќе од милион гласачи на египетските претседателски избори ги прецртаа имињата на кандидатите и го впишаа името на фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах. Според тврдењата
ЖИВОТ

Момче се разбуди на својот погреб: Ожалостеното семејство во шок го гледало како дише во ковчегот

admin
Семејството на младиот Перуанец кој починал по операција на заби, проговори за шокот што го доживеале кога на погребот изгледало како момчето да дише, пишува
Uncategorized

Порака за компромис од Катар

admin
Катар нема да се свети на соседите кои ги прекинаа односите. Пораки за компромис од некои арапски земји меѓу кои Египет, Саудиска Арабија и Обединетите
Uncategorized

Голема напнатост во Заливот

admin
Саудиска Арабија, Египет, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин ги прекинаа сите дипломатски односи со Катар. Наведените земји ги затворија поморските и воздушни граници со Катар.