Tag : Едерсон

Uncategorized

Сити го купи Едерсон за 40 милиони евра

admin
Премиерлигашот Манчестер Сити се засили со досегашниот голман на Бенфика, Едерсон, објавија денеска англиските медиуми. За овој трансфер клубот од „Етихад“ плати 40 милиони евра.