vesti24.mk

Tag : еди рама

БАЛКАН

Албанија: Демонстрантите го запалија наплатниот пунк, Рама најави патарина и на други автопатишта (ФОТО)

Ferad Aruc
Кога протестот кај тунелот Калимаш достигна кулминација со палење на наплатниот пункт се огласи премиерот Еди Рама, кој не само што не отстапува од веќе
БАЛКАН

Рама има пораки за тие што го блокираат Законот за албански јазик во Македонија

Ferad Aruc
Премиерот на Албанија, Еди Рама, изјави дека Албанија со внимание ги следи преговорите меѓу Грција и Македонија за прашањето за името на Македонија. Овие преговори,
БАЛКАН МАКЕДОНИЈА

Приштина и Тирана со жестоки критики за одлуката на Иванов да не го потпише законот за двојазичност

Ferad Aruc
Законот со кој се воведува двојазичност на целата територија на Македонија ја вжешти атмосферата во државата, но очигледно влијаеше и на нашите соседи. Во ист
МАКЕДОНИЈА

Рама: Законот за албанскиот јазик во Македонија, заслуга на нашата влада

Ferad Aruc
Албанскиот премиер, Еди Рама, пред младите членови на неговата партија се пофали дека благодарение на неговата влада бил донесен законот за албанскиот јазик во Македонија.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Премиерот Заев упати честитка до премиерот Рама

admin
Премиерот Заев упати честитка до премиерот Рама: Преку почитување на европските вредности да ги обезбедиме евоинтеграциите за нашите држави и за регионот! Претседателот на Владата