vesti24.mk

Tag : економија

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Јавен повик за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

admin
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен повик за доставување понуди за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари.
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Жбогар: Ниту една земја не е имуна на корупција, но разликата е во политичката волја да се спречи тоа

admin
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен повик за доставување понуди за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари.
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Бабовски: Почна аплицирањето за финансиска поддршка за рибарство и аквакултура

admin
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен повик за доставување понуди за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари.
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

(Видео) Две компании во конкуренција за универзален снабдувач за електрична енергија

admin
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен повик за доставување понуди за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари.
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

(Видео) Заев: Индикаторите покажуваат надеж и перспектива за економскиот раст

admin
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен повик за доставување понуди за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари.
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

„Пежо“ со предновогодишни понуди за своите клиенти

admin
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен повик за доставување понуди за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари.
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

МЗШВ: Изградбата на системот за наводнување Лисиче 2 ќе обезбеди вода за наводнување на околу 5 000 хектари земјоделска површина

admin
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен повик за доставување понуди за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев секој ден ја задолжува земјата по 300.000 евра

Ferad Aruc
СДСМ со апсурдното соопштение ги убедуваат граѓаните дека економијата цвета, а всушност само денеска ја имаат задолжено Македонија за нови 300.000 евра, наведуваат во реакција
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Објавена листа на европски земји со најпродуктивни работници: Како е рангирана Македонија на оваа листа?

admin
Реформите на пазарот на трудот се приоритети во земјите од Западниот Балкан. Според статистичките податоци, овие земји заостануваат во споредба со просекот на Европската Унија.
Uncategorized ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Нова цена на бензинот и дизелот во Македонија!

admin
По бранот поскапувања движењето на цената на суровата нафта на берзата во Лондон дава надеж дека конечно ќе имаме двонеделен период по кој Регулаторната комисија
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Миноски: Убедливо сме на днoто – нема нови проекти, старите се прекинуваат

admin
Mакедонија и официјално е на дното во Европа по растот на БДП, покажуваат последните податоци од Државниот завод за статистика. Имено, според официјалните податоци, БДП
ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Finance Think: Фокусот да биде ставен на економијата и заживување на растот

admin
– Економскиот раст од само 0,1 процент во првиот квартал од годинава според Институтот за економски истражувања и политики „Finance Think“ се должи на тоа
ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Без давачките кон државата, литар дизел би чинел 39 денари

admin
Литар безоловен бензин и дизел за 39 денари. Толку би чинело горивото на бензинските пумпи ако од малопродажната цена се одбие делот кој оди во