• Home
  • Експлозија

Tag : Експлозија

СВЕТ

Силна експлозија во Анкара, пристигнуваат возила на брза помош

Ferad Aruc
Силна експлозија одекнала пред неколку моменти во турската престолнина Анкара. Според првичните информации причината за експлозијата е протекување на гас во една од владините згради. Според турските медиуми
СВЕТ

Експлодира Брза помош, 17 жртви, 110 повредени

Ferad Aruc
Најмалку 17 лица се мртви, а 110 се повредени во експлозија на бомба во возило на Брзата помош во Кабул, соопштија авганистанските власти, јавува агенцијата
СВЕТ

Го разнела рачна бомба од поранешна Југославија: Во експлозија во стокхолмското метри загинал маж

Ferad Aruc
Во експлозијата која се случила пред подземната железница на југот на шведската престолнина на Стокхолм, загинал еден маж, додека уште едно лице било повредено. Тој
ВЕСТИ СВЕТ

Путин: Експлозијата во Санкт Петербург претставува терористички напад

Ferad Aruc
Вчера во Санкт Петербург беше извршен терористички напад. Федералната безбедносна служба во последниот период спречи уште еден обид за терористички напад“, додаде Путин Рускиот претседател,
ВЕСТИ СВЕТ

Најмалку 10 повредени при експлозија во Санкт Петербург

Ferad Aruc
Најмалку десет лица се повредени денеска при експлозија во еден прометен супермаркет во рускиот град Санкт Петербург. Властите соопшти дека четворица од жртвите се здобиле