vesti24.mk

Tag : електрични тротинети

ВЕСТИ

РСБСП: Кој, како, кога, и каде може да управува електричен тротинет?

admin
Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) апелира до возачите на електрични тротинети да ги почитуваат правилата и прописите во сообраќајот, заради нивната...