Tag : ЕЛЕМ

МАКЕДОНИЈА

Според новиот Закон за енергетика: Општините сами ќе ги градат цевките за гас до секој дом

admin
Според новиот Закон за енергетика кој е во владина процедура, централната власт ќе го гради само примарниот гасовод и нема да биде надлежна за гасификационата мрежа  во
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Владата ќе им помогне на овоштарите и ќе ги стопира парите за невладините

admin
Владата на вчерашната осма седница донела две одлуки, за помош на производителите на праски кои протестираа против ниските цени на откупот, како и за укинување на одлуката
Uncategorized

“Трансмет” на Сеад Кочан доби нов тендер од ЕЛЕМ

admin
„Трансмет“ на Сеад Кочан се офајди со уште еден тендер од државната ЕЛЕМ. Над 9 милиони денари тежи новиот договор за користење на повеќетонската автодигалка