vesti24.mk

Tag : елен

ЗАБАВА

Инстант карма во зоолошка: Питон се обиде да изеде цел елен, но потоа… (ВИДЕО)

admin
Посетител на зоолошката градина под отворено небо во тајландската провинција Чонбури спаси елен од питон, пренесува Азија Еден. Видеото, како што наведуваат, е снимено минатата...
ЗАБАВА

За овој вид на елен се мислеше дека е изумрен, но се појави и ги збуни сите

admin
Глувчовидниот елен кој се смета за редок, загрозен, па дури и за изумрен вид, деновиве е фотографиран во дивината на јужен Виетнам. Последен пат ова...