vesti24.mk

Tag : Елон Маск

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Маск отпушта 9 отсто од вработените, што ќе биде со Модел 3?

admin
Извршниот директор на компанијата Тесла, Елон Маск најави дека компанијата ќе отпушти девет отсто од работниците. Маск рече дека потегот да се намали бројот на...
ЖИВОТ

Пијана и издрогирана: Актерката во скандалозно издание дојде на интервју

admin
Амбер Херд по само 15 месеци брак се разведе од Џони Деп, а како причина наведе физичкото насилство и непремостливите разлики. Набрзо потоа имаше романска...