vesti24.mk

Tag : Емануел Maкрон

ВЕСТИ СВЕТ

Почнува нова француска револуција: Уапсени 700 демонстранти (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Француските сили за ред од рано се распоредени во Париз, пред почетокот на демонстрациите на “Жолтите елеци” четврта сабота по ред, за кои властите стравуваат...
ВЕСТИ СВЕТ

Макрон: “Ситуацијата во Европа е како пред Втората светска војна, мораме да се спротивставиме”

Ferad Aruc
Францускиот претседател Емануел Макрон изјавил дека ситуацијата во Европа е како во триесеттите години на минатиот век, истакнувајќи дека мораме да се спротивставиме на тоа....
СВЕТ

Првата дама на САД се појавила во потполно бело елегантно издание

Ferad Aruc
Првата дама на САД повторно го покажала својот беспрекорен стил. Меланија и Доналд Трамп вчера во Белата куќа го угостија францускиот претседател Емануел Макрон и...
СВЕТ

Трамп разговараше со Макрон и Меркел за протерувањето руските дипломати

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп разговараше со првите луѓе на Франција и Германија кои ги поддржале координираните протерувања на руски дипломати, како одговор на руското труење...
Uncategorized

Светот му честита на Макрон за победата

admin
Претседателот Трамп истакна дека со нетрпение чека на соработката Светските лидери и други истакнати политичари испратија честитки до новоизбраниот претседател на Франција, Емануел Maкрон за...