• Home
  • Емил Димитриев

Tag : Емил Димитриев

Uncategorized

Заев ја презеде премиерската функција

admin
Новиот премиер Зоран Заев денеска во Владата на Република Македонија ја презеде функцијата од  Емил Димитриев. Заев беше придружуван од неколку членови од новиот владин кабинет. Претходно, членовите
Uncategorized

Димитриев, Протуѓер, Димовски и Божиновски осомничени за перење пари

admin
Техничкиот премиер Емил Димитриев, Мартин Протуѓер и Кирил Божиновски како генерални секретари на ВМРО-ДПМНЕ се осомничени во новиот случај на Специјалното јавно обвинителство „Талир“ во