• Home
  • Емнауел Макрон

Tag : Емнауел Макрон

Uncategorized

Ердоган со јасна порака до Европската унија: Се заморивме од чекање…

Ferad Aruc
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера во Париз изјави дека е уморен од чекањето Европската унија да одлучи дали ќе ја прифати неговата земја за
Uncategorized

На изборите во Франција победи Републиката во движење (РЕМ)

admin
Демократското движење МОДЕМ во коалиција со РЕМ од вкупно 577 пратеници во националното собрание на Франција освоија 32,2 настоç Според резултатите од излезните анкети на