• Home
  • Ерусалим

Tag : Ерусалим

СВЕТ

Американците во мај ќе ја отворат новата амбасада во Ерусалим

Ferad Aruc
Како што пренесуваат американските медиуми, висок функционер од Белата куќа открил дека голема е веројатноста САД да ја отвори новата амбасада во Ерусалим до крајот
СВЕТ

Трамп денеска ќе го признае Ерусалим за главен град на Израел

admin
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе објави дека го признава Ерусалим за главен град на Израел, информираат високи претставници на американската Администрација, кои побарале да останат